Reflexná masáž: Zlepšenie kvality života cez stimuláciu bodov na tele

Reflexná masáž: Zlepšenie kvality života cez stimuláciu bodov na tele

Reflexná masáž taktiež patrí medzi terapeutickú techniku, ktorá však nenahrádza lekársku starostlivosť. Vďaka stimulácii jednotlivých reflexných bodov na tele dokážete dosiahnuť fyzické a emocionálne vyváženie v tele a zlepšiť tak kvalitu svojho života. Kedy je vhodné podstúpiť reflexnú masáž a pre koho je tento druh masáže vhodný?

Reflexná masáž a jej výhody pre telo

Reflexná masáž je jednou z najstarších a najúčinnejších foriem masáží, ktorá sa využíva na zmiernenie bolesti, uvoľnenie stresu a podporu celkového blahobytu. Táto technika sa zameriava na reflexné body na rôznych častiach tela, pričom jednou z najdôležitejších oblastí sú nohy. Práve na nohách sa nachádzajú viaceré reflexné body, ktoré sú prepojené s rôznymi orgánmi a systémami v tele. Stimulovaním týchto bodov dokážete ovplyvniť napríklad váš krvný obeh, látkovú výmenu v tele či telesnú imunitu. Okrem nôh sa však reflexné body nachádzajú aj na rukách, tvári či ušiach.

reflexná masáž

Ako funguje reflexná masáž?

Pri reflexnej masáži terapeut používa tlak a manipuláciu na reflexné body s cieľom dosiahnuť fyzické, emocionálne a energetické vyváženie v tele. Masáž týchto bodov môže pomôcť uvoľniť napätie, zlepšiť krvný obeh a lymfatický tok a podporiť funkciu príslušného orgánu. Okrem iného však reflexná masáž slúži na: 

  • Uvoľnenie stresu: Reflexná masáž môže pomôcť uvoľniť napätie v tele a zmierniť stres a úzkosť. Pôsobením na reflexné body sa uvoľňujú endorfíny, ktoré majú upokojujúci účinok na celé telo.
  • Zlepšenie cirkulácie: Reflexná masáž podporuje zvýšený krvný obeh v tele. Tlak a manipulácia na reflexné body pomáhajú rozširovať krvné cievy a zlepšovať prekrvenie jednotlivých orgánov a tkanív. To môže mať pozitívny vplyv na celkové zdravie a vitalitu.
  • Uvoľnenie bolesti: Reflexná masáž je často používaná na liečbu bolesti. Stimulácia reflexných bodov môže pomôcť uvoľniť napätie v svaloch a kĺboch, zmierniť chronickú bolesť a dokonca aj zmierňovať migrénu a bolesti hlavy.
  • Podporu detoxikácie: Reflexná masáž podporuje aj lymfatický obeh, čo pomáha odstraňovať toxíny a odpadové látky z tela. Týmto spôsobom môže reflexná masáž prispieť k celkovému detoxikačnému procesu organizmu.
  • Zlepšenie spánku: Tlak na reflexné body a ich stimulácia môže mať taktiež upokojujúci účinok na nervový systém a pomôcť pri problémoch so spánkom. Mnoho ľudí hlási lepší a hlbší spánok po reflexnej masáži.
  • Posilnenie imunitného systému: Reflexná masáž môže tiež pomôcť posilniť imunitný systém tým, že podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Zlepšenie cirkulácie a lymfatického toku, ako aj uvoľnenie stresu, prispievajú k zvýšeniu imunitnej odpovede.

Reflexná masáž nôh

Reflexná masáž nôh je jednou z najpopulárnejších a najviac vyhľadávaných foriem reflexnej masáže. Nohy majú množstvo reflexných bodov, ktoré sú prepojené s rôznymi časťami tela. Táto forma masáže sa zameriava na stimuláciu a uvoľnenie týchto bodov pomocou tlaku, kruhových pohybov a masážnych techník. Reflexná masáž nôh môže priniesť všetky vyššie uvedené výhody reflexnej masáže a zároveň pôsobiť priamo na nohy, ktoré často nesú ťarchu a napätie. Navyše reflexné body na nohách zodpovedajú konkrétnym orgánom a systémom v tele. Napríklad, bod na vonkajšej strane nohy môže byť spojený s vašou pečeňou, body v strede nôh s vašimi obličkami a body na pätách napríklad s pohlavnými žľazami či sedacím nervom. Na nohách je veľké množstvo reflexných bodov. Kým niektoré zdroje uvádzajú 70 – 100 reflexných bodov, podľa reflexológie ich je vyše 7000. Je potrebné si však uvedomiť, že niektoré reflexné body sú prepojené s viacerými orgánmi a systémami. Preto má ich stimulácia viacero pozitívnych účinkov.

Reflexná masáž neslúži ako náhrada lekárskej starostlivosti

Je dôležité si uvedomiť, že reflexná masáž neslúži ako náhrada lekárskej starostlivosti. Ak máte vážne zdravotné problémy, je vždy potrebné vyhľadať odbornú pomoc lekára. Reflexná masáž však môže byť veľmi prospešným doplnkom k tradičnej medicíne a môže prispieť k celkovému zdraviu a pohode.

reflexná masáž nôh

Vyskúšajte reflexnú masáž v salóne ThaiOase

Ak chcete vyskúšať reflexnú masáž alebo len reflexnú masáž nôh, môžete navštíviť kvalifikovaných masérov. Počas masáže môžete pociťovať príjemné teplo, ale aj mierny tlak na určité body. Preto je dôležité počas celej masáže komunikovať s masérom o svojich pocitoch a prípadných obavách. Objednajte sa na kvalitnú reflexnú masáž do ThaiOase na termín, ktorý vám najviac vyhovuje. Rezervujte si svoj termín masáže ešte dnes.