4 esenciálne oleje: Kúzlo thajskej masáže!

4 esenciálne oleje: Kúzlo thajskej masáže!

Boli ste už na aromaterapii alebo na thajskej masáži? Využívanie olejov počas tejto relaxačnej masáže ma naozaj magický účinok pre ľudské telo i ducha. Aplikácií liečivých olejov je mnoho. Aromaterapia, masáže, masky na vlasy, zábaly na pokožku či vdychovanie esenciálnych olejov. Aké sú najčastejšie používané masážne oleje a ich blahodarné účinky?

 

Jasmín

Základným liečivým účinkom jasmínu je jeho schopnosť pôsobiť ako antidepresívum a antiseptikum, teda látka pôsobiaca proti rôznym druhom mikroorganizmov na ranách, slizniciach či koži. Jasmín upokojuje nervy a pomáha obnoviť stratenú energiu a vitalitu. Človek sa tak cíti oddýchnutý a plný optimizmu. Taktiež zmierňuje bolesť svalov a stuhnuté končatiny. Jasmín je afrodiziakom a často sa používa na liečenie sexuálnych problémov spojených s impotenciou a frigiditou.

 

Citrónová tráva

Druhým najbežnejším esenciálnym olejom je tropická citrónová tráva. Jej účinky sú veľmi podobné jasmínu. Upokojuje nervy, pôsobí protizápalovo a proti bolestiam svalov a kĺbov. Po aplikovaní citrónovej trávy na telo sa pokožka stáva jemnejšou a hladšou. Používa sa tiež ako zdroj uvoľnenia pri nadmernej fyzickej a psychickej námahe, a takisto pri bolestiach hlavy.

 

Papája

Pochádza z Južnej Ameriky a je mimoriadne bohatá na esenciálne omega 3 mastné kyseliny. Papája pôsobí hlavne protizápalovo, no jej liečivé a ozdravujúce účinky si pochvaľujú najmä alergici. Pravidelným používaním esenciálnych olejov z papáje dodáte vášmu telu potrebný kolagén. Vaša pokožka teda bude dokonale vypnutá, pružná a omladená.

 

Kokos

Vedeli ste, že kokos je ovocie? Presne tak! Využitie oleja z plodu kokosovníka je vskutku všestranné. Vyživuje vlasy aj pokožku, preto je neoddeliteľnou súčasťou mnohých kozmetických prípravkov od krémov na tvár a telo, cez vlasové masky, až po šampóny. Dominantou tejto tropickej plodiny sú jej relaxačné účinky. Podobne ako všetky predchádzajúce esenciálne oleje, aj kokos celkovo osviežuje telo i ducha.

 

V prípade, že potrebujete obnoviť svoju vnútornú rovnováhu a harmóniu alebo máte obdobie intenzívneho psychického stresu a fyzickej námahy, thajská masáž je určená práve vám! Kombináciou alternatívnej ajurvédnej medicíny spolu s metódami thajskej masáže, ktorá využíva esenciálne oleje, sa budete cítiť v dokonalej fyzickej a duševnej kondícii.