Alternatívne spôsoby liečby: Medzi nimi aj masáž! 

Alternatívne spôsoby liečby: Medzi nimi aj masáž! 

Rehabilitácia mnohých závažných ochorení je u každého jednotlivca maximálne individuálna. Každý človek je jedinečný a vyžaduje si osobitý prístup nielen k regenerácii tela, ale aj duše. Okrem tradičných rehabilitačných techník by ste rozhodne mali vedieť, že existujú aj alternatívne typ liečby.

Akupunktúra

Tradičná východná medicína je široko ďaleko akceptovaná ako alternatívna liečba využívaná pri problémoch s chronickou bolesťou. Ide aj o prostriedok na relaxáciu tela a mysle. Z toho dôvodu je úplne prirodzené, že účinne zmierňuje stres a úzkosť. Navyše, používa sa na zlepšenie spánku alebo trávenia. Niektorí vidia akupunktúru aj ako doplnok k tradičným rehabilitačným metódam cievnej mozgovej príhody.

Joga

Vedeli ste, že jogínom môžete byť aj bez drahých členstiev v štúdiu plných skupinových kurzov? Taká rozsiahla platforma akou je YouTube nám umožňuje čoraz viac cvičiť v pohodlí domova. Dokonca aj jogu určenú pre konkrétny zdravotný alebo psychický problém. Teraz vám neostáva už nič iné ako stlmiť svetlá, uchopiť rohož, vyzuť si topánky a zapnúť zen s najlepšími inštruktormi jogy.

esencialne oleje na stole s uterakom a kvetinou

Meditácia

Dokonca aj štandardná alebo konvenčná medicína uznáva silu spojenia medzi mysľou a telom. Štúdie neustále dokazujú, že liečba pacientov je omnoho lepšia a rýchlejšia, ak je v dobrej kondícii ich emocionálne a duševné zdravie. Terapie využívajúce myseľ môžu zahŕňať meditáciu, biofeedback alebo hypnózu.

Masáž

Mnoho ľudí na to v súčasnej dobe zabúda, no stres predstavuje seriózny zdravotný problém sprevádzaný vážnymi fyzickými a duševnými následkami. Čo na to hovoria štatistiky? Mnohé z nich uvádzajú, že takmer 75 % obyvateľstva považuje ich úroveň stresu za neznesiteľnú. Zhoršuje kvalitu ich života a narúša harmóniu tela i duše.

Našťastie, je vedecky dokázané, že tradičná thajská masáž a iné druhy masáže môžu byť prevenciou pred mnohými zdravotnými problémami spojenými so stresom a úzkosťou. Aké sú teda najväčšie benefity thajskej masáže?

  • Upokojuje myseľ
  • Detoxikuje telo
  • Uvoľňuje svalové napätie 

Toto je len malá časť výhod, ktoré vám thajská masáž môže priniesť. Trápi bolesť, únava, akné alebo nejaký estetický problém, ktorý by ste radi odstránili? Neváhajte a rezervujte si termín vašej masáže hneď teraz!