Aké masáže môžete podstúpiť počas vášho tehotenstva? Máme pre vás tipy!

Aké masáže môžete podstúpiť počas vášho tehotenstva? Máme pre vás tipy!

Masáže počas tehotenstva môžu byť veľmi užitočné a prínosné pre budúce mamičky. Je však veľmi dôležité, aby sa pri každej masáži dodržiavali isté bezpečnostné zásady, no zároveň sa mamičky vyhli niektorým masážam. Prinášame vám pár tipov, aké masáže môžete aj vy počas tehotenstva podstúpiť.

Masáže pre ženy počas tehotenstva

Aj napriek tomu, že existuje nespočetne veľké množstvo masáží, pre tehotné ženy sú určené len niektoré z nich. Trápi vás bolesť hlavy, chrbta alebo sa vám objavujú opuchy nôh? Podstúpte kvalitné masáže, ktoré vám s vašimi problémami pomôžu.

Masáž s teplými kameňmi

Pri tejto masáži sa používajú hladké a teplé kamene na uvoľnenie napätia vo svaloch. Je dôležité si vybrať špecialistu, ktorý má skúsenosti s masážami pre tehotné ženy, aby sa zabránilo prílišnému teplu a tlaku na brušnú oblasť.

Masáž hlavy a tváre

Počas tehotenstva môžu ženy trpieť bolesťami hlavy a napätím v tvári. Masáž hlavy a tváre vám môže pomôcť uvoľniť tieto problémy.

Reflexná masáž chodidiel

Pri reflexnej masáži chodidiel sa využíva špeciálna technika, ktorá vytvára tlak na určité body na chodidlách, ktoré sú spojené s rôznymi časťami tela. Táto masáž môže pomôcť zmierniť bolesť v chrbte, nohách a iných častiach tela.

Prenatálna masáž alebo Masáž pre tehotné ženy

Prenatálna masáž je špeciálne navrhnutá pre tehotné ženy. Keďže si telo počas tehotenstva prechádza rôznymi zmenami, je potrebné mu dopriať vytúženú odmenu. Mnoho žien počas tehotenstva pociťuje bolesti chrbta, hlavy, kĺbov či sedacieho svalu. Masáž pre tehotné ženy odstraňuje tieto problémy a zároveň sa zbavuje opuchov a napätia vo svaloch. Je však potrebné, aby masáž vykonávali maséri, ktorí majú s touto masážou prax a sú na to špecializovaní. Prenatálnu masáž je možné podstúpiť až po 16. týždni tehotenstva a pokračovať až do 32. týždňa. Pred masážou sa najskôr poraďte s vaším lekárom

Podstúpte kvalitnú masáž pre tehotné v Thai Oase

Pri masáži je potrebné dodržiavať určité pravidlá a zásady, aby sa zamedzilo vytváraniu tlaku na brušnú oblasť. V Thai Oase môžete podstúpiť rôzne masáže, ktoré vám pomôžu odstrániť bolesť hlavy, krku, ale aj opuchy nôh. Pripravujete sa na mamičkovské povinnosti? Podstúpte kvalitnú masáž pre tehotné ženy už dnes v Thai Oase.