Tradičná thajská masáž: Relax pre vaše telo a myseľ

Tradičná thajská masáž: Relax pre vaše telo a myseľ

Tradičná thajská masáž je starodávna forma liečenia, ktorá má mnoho blahodarných účinkov nielen pre telo, ale aj myseľ. Thajská masáž sa od tradičnej masáže líši najmä technikou, ale aj akousi spiritualitou, ktorá sa pri masáži využíva vo forme esenciálnych olejov. Ide o hĺbkovú masáž, pri ktorej sa využíva jemný tlak, vďaka ktorému postupne dôjde k uvoľneniu celého tela. Absolvujte aj vy tradičnú thajskú masáž v Bratislave a doprajte relax svojmu telu a mysli.

Thajská masáž: uvoľnenie celého tela

Tradičná thajská masáž je tradičná forma masáže, ktorá vznikla v Thajsku. Jej pôvod siaha až do 2. storočia pred naším letopočtom, kedy bola vyvinutá budhistickými mníchmi v thajských chrámoch ako forma liečebnej terapie. Thajská masáž kombinuje rôzne techniky, vrátane akupresúry, strečingu a jogy. Masážne techniky sa vykonávajú pomocou rúk, dlaní, lakťov, kolien a chodidiel. Okrem toho terapeut používa rôzne tlaky a ťahy na stimuláciu a uvoľnenie svalov a energie. Pri thajskej masáži sa vyvíja tlak na akupunktúrne body, aby sa svaly natiahli a uvoľnili. Ide tiež o hĺbkovú masáž, pri ktorej môžete pocítiť miernu bolesť. Na rozdiel od západných masáží, pri ktorých sa využívajú mäkké techniky, sa pri thajskej masáži tiež využívajú esenciálne oleje a aromaterapia.

thajska masaz

Techniky, ktoré sa pri thajskej masáži využívajú

Thajská masáž sa tiež považuje za dynamickú masáž, ktorá môže mať väčší liečivý účinok pre vaše telo. Nečakajte však masáž, pri ktorej budete len oddychovať na masérskom stole. Thajské masérky vás môžu naťahovať do rôznych polôh, aby uvoľnili stuhnuté svalstvo. Pri thajskej masáži sa využívajú tieto techniky:

  • Akupresúra: Terapeut alebo masér vyvíja tlak na určité body na energetických dráhach tela. Tlak na tieto body pomáha uvoľňovať blokády a obnovovať rovnováhu energie. Okrem toho vyvíjanie tlaku na určité body a svaly pomáha stimulovať cirkuláciu krvi a lymfy a uvoľňovať napätie v tele.
  • Strečing: Thajská masáž zahŕňa množstvo pasívnych strečingových cvičení, pri ktorých terapeut pasívne ohýba a naťahuje rôzne časti tela. Týmto sa zlepšuje pružnosť, flexibilita svalov, uvoľňuje sa svalové napätie a zlepšuje sa pohybový rozsah.
  • Kompresia: Použitím kompresných techník sa vyvíja tlak na určité časti tela, často s použitím teplých bylinných obkladov, horúcich kameňov alebo esenciálnych olejov. Tento proces pomáha uvoľňovať svalové napätie a podporuje cirkuláciu krvi v tele.

Účinky thajskej masáže na telo

Thajská masáž je známa svojimi liečebnými účinkami, ako je zmiernenie stresu, zlepšenie pohyblivosti, uvoľnenie svalového napätia, zvýšenie energie, zlepšenie imunitného systému a podpora celkového blahobytu. Okrem toho pravidelné masáže zlepšujú pozornosť a pamäť. Už po jednej masáži sa budete cítiť uvoľnenejšie a spokojnejšie. Thajská masáž je tiež považovaná za prírodný liek na bolesť chrbta, nespavosť, depresiu, úzkosť a bolesť hlavy.

Je dôležité spomenúť, že thajská masáž je intenzívna a môže byť niekedy vnímaná ako bolestivá, preto je dôležité počas masáže komunikovať so svojím masérom. Pokiaľ máte rôzne zdravotné problémy, ako napríklad chronické ochorenie chrbtice, problémy so srdcom a podobne, je dobré konzultovať absolvovanie thajskej masáže so svojím lekárom.

tradičná thajská masáž

Absolvujte tradičnú thajskú masáž v ThaiOase

Tradičnú thajskú masáž môžu vykonávať len špecializované thajské masérky, ktoré poznajú správnu techniku thajskej masáže. Pokiaľ pociťujete bolesť chrbta, hlavy, máte problémy so spánkom, cítite sa v napätí a strese, absolvujte kvalitnú tradičnú thajskú masáž v ThaiOase.  Rezervujte si svoj termín masáže ešte dnes telefonicky alebo elektronicky.