Trpíte depresiami? Pomôže vám thajská masáž!

Trpíte depresiami? Pomôže vám thajská masáž!

Vedeli ste, že až 90 % ochorení je dôsledkom samotnej depresie? Tá sa pre mnoho ľudí stáva rastúcim závažným zdravotným problémom. Neustála depresia vám môže rapídne ubrať energiu a spôsobiť tak problémy aj na vašom pracovisku. Neadekvátna liečba tohto ochorenia môže veľmi výrazne ovplyvniť zdravý životný štýl a vyvolať ochorenia ako artritída, astma, cukrovka či srdcové ochorenia.

Pomáha masáž zmierniť depresiu?

Ak sa vaše svaly a spojivové tkanivá stanú tuhými, spôsobí bolesť a obmedzí váš pohyb. Masáž pomáha zmierniť napätie vo svaloch a spojivových tkanivách. Masážna terapia taktiež môže znížiť hladinu hormónu zodpovedného za vznik depresie – kortizol. Zároveň zvyšuje serotonínový hormón, ktorý zvyšuje anti-bolesť v tele, teda pomáha znižovať aj depresiu a pocit smútku.

A to nie je všetko! Masáž nepôsobí len ako prevencia proti psychickým ochoreniam, ale pomáha zlepšovať krvný obeh, eliminuje stagnáciu, bolesti kĺbov, bolesti chrbta, bolesti svalov alebo aj problémy so spánkom.

Masážne techniky proti depresii

Jemné stlačenie dlaní, rúk, končekov prstov a lakťov na tele má pozitívne účinky na liečbu fyzických a emocionálnych problémov. Masáž zahŕňa trenie, naťahovanie či aplikáciu tlaku na svaly tela. Niektoré zahŕňajú využitie akupunktúrnych ihiel, teplé kamene alebo zložité naťahovanie predstavuje. Ktoré masážne techniky vás zbavia psychických problémov?

Thajská masáž a Aromaterapia

Terapeut používa svoje ruky, nohy, chodidlá a kolená, aby vás umiestnil do polohy podobnej joge. Thajská masáž znižuje úzkosť, zlepšuje energetickú hladinu, znižuje depresiu, znižuje úroveň stresu, vyrovnáva emocionálnu úroveň, zlepšuje koncentráciu/zameranie, detoxikuje telo, pomáha pri relaxácii svalov.

Pri olejovej masáži terapeut kombinuje masáž s éterickými olejmi extrahovanými z prírodných zdrojov. Masérsky nepoužívajú tlakovú metódu, ale venujú pozornosť skôr uvoľneniu svalového napätia. Aromaterapia spája liečebné techniky tradičnej thajskej masáže s vmasírovaním esenciálnych olejov do kože. Táto masáž znižuje nespavosť a stres, zvyšuje energiu a odstraňuje bolesti chrbta.

Ak ste jedným z tých, ktorí trpia depresiou, úzkosťou alebo stresom, masáž môže byť účinným spôsobom, ako omladiť, oživiť svoje telo a myseľ.