Pomarančová koža? Bojujte proti celulitíde masážou!

Pomarančová koža? Bojujte proti celulitíde masážou!

Ste chudí, máte postavu krv a mlieko alebo nejaké to kilečko navyše? Určite dobre viete, že celulitída neobchádza takmer žiadnu ženu. Dokonca, ani nejedného muža. U niektorých z nás sa pomarančová koža dostaví v skoršom veku, u iného zase až v pokročilom období.

Čo by ste však mali vedieť je, že sa proti nej dá efektívne bojovať. Ako? Veľmi jednoducho. Pestrou stravou, cvičením, kozmetickými prípravkami alebo aj masážou proti celulitíde.

 

Čo je anticelulitídna masáž?

Masáž krásnych nôh využíva rôzne techniky hladenia, masírovaniarytmických pohybov s cieľom uvoľniť tukové tkanivávyhladiť povrch pokožky. Uvoľnením oblastí, kde sa celulitída najčastejšie objavuje s využitím esenciálnych olejov, dochádza k prirodzenému procesu hojenia tela.

 

Celulitída a rizikové skupiny

Celulitída môže postihnúť každého a prináša množstvo sprievodných ochorení, napr. chronické ochorenie kŕčových žíl. A to bez ohľadu na vek, telesnú hmotnosť či frekvenciu cvičenia. Najčastejšie však, postihuje ženy možno o niečo viac ako mužov, no najmä ľudí, ktorí:

  • majú sedavý spôsob života a sedavé zamestnanie
  • obľubujú nezdravé jedlá  vysokým obsahom tukov a cukru
  • majú nízky príjem tekutín
  • náhle pribrali alebo schudli

 

Anticelulitídna masáž a jej benefity

Najzásadnejším benefitom anticelulitídnej masáže je zlepšenie prietoku krvi v žilách. Masáž proti celulitíde síce neodbúra tuk, ale pomáha pri jej redukcii. Jej účinky sú, samozrejme, vyššie v kombinácii so správnou životosprávoucvičením.

 

Okysličovanie a detoxikácia buniek

Vďaka masáži sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom. Zároveň sa z organizmu rýchlejšie odplavujú škodlivé látky. Z toho vyplýva, že staré „celulitídne hrbolčeky“ miznú a nové sa už netvoria.

 

Účinky masáže

Anticelulitídna masáž zabraňuje ukladaniu tukových buniek na nesprávnych miestach. Navyše, drví zhluky tukových buniek, ktoré sú uložené pod pokožkou. V zásade eliminuje dve vnútorné príčiny vzniku celulitídy: nedostatočné prekrvovanie postihnutej oblasti, zlú cirkuláciu lymfatického systému.

 

Ako často by ste masáž mali absolvovať?

Určite viete, že mnoho medicínskych či estetických problémov je nevyhnutné liečiť v určitých intervaloch. Aby bola anticelulitídna masáž v odstraňovaní nepeknej pomarančovej koži účinná, musíte ju podstupovať pravidelne a dlhodobo. Zbavte sa celulitídy a rezervujte si termín online hneď teraz!