Olejová masáž: TOP aromaterapia v Bratislave!

Olejová masáž: TOP aromaterapia v Bratislave!

Vedeli ste, že využívanie aromaterapie ako jednej z masážnych metód siaha až do čias starovekého Egypta? Jej benefitom sa dokonca tešila aj najznámejšia egyptská panovníčka Kleopatra! Čo je aromaterapia, aké sú jej benefity, ale aj to, či skutočne funguje, sa dozviete práve v našom článku.

Čo je aromaterapia?

Ak vstúpte do kúpeľov, jednou z prvých vecí, ktoré si všimnete, je vôňa vo vzduchu. Tá určite nie je náhodná. Je tam preto, aby lákala vaše zmyslyzaručila vám uvoľnený zážitok. Jej základ teda tvoria liečivé prírodné oleje s rôznymi terapeutickými výhodami.

Aromaterapia sa často pridáva k tradičnej masáži ako doplnková služba. Masážny terapeut môže počas sedenia rozptýliť esenciálny olej v miestnosti, alebo môže pridať niekoľko kvapiek oleja na masážne mlieko a aplikovať ho priamo na vašu pokožku. Takýmto spôsobom vám zaručí maximálny relax a uvoľnenie. O technikách olejovej masáže si môžete prečítať na našej stránke.

Benefity aromaterapie

V súčasnosti sa olejová masáž používa na podporu pohodystimuláciu zmyslov v širokej škále kúpeľných procedúr. Masáž zahŕňa ošetrenia a masáže počnúc tvárou až po hydroterapiu. Voňavé esenciálne extrakty z najrôznejších bylín, kvetov a rastlín majú hlave terapeutické výhody.

Účinkami olejovej masáže sa aj v súčasnosti zaoberá množstvo vedcov. Štúdie dokázali, že aromaterapia nielen zlepšuje náladu, ale môže výrazne znížiť úroveň stresu či liečiť nespavosť. Vôňa levandule napríklad vyvoláva pokoj. Ak sa teda chcete cítiť omladení a jednoducho v pohode, aromaterapia je pre vás ako stvorená!

 esencialne oleje bylina levandula olej

Naše tipy pre vašu aromaterapiu

 1. Ak už ste sa rozhodli pre masáž esenciálnymi olejmi, máme pre vás zopár užitočných rád, ako na ňu!
 2. Vyberte si esenciálny olej na základe vašich potrieb. Na výber máte 12 typov vôní prírodných masážnych olejov. Môžete si vybrať vôňu citrusov pre zvýšenie vašej nálady, levandule pre relaxáciu, alebo eukalyptu pre liečbu bolesti.
 3. Rozhodnite sa, či chcete olej rozptýliť alebo aplikovať priamo na pokožku počas vašej masáže. Ak máte nejaké známe citlivosti na konkrétny olej, je najlepšie vyhýbať sa a vybrať si niečo iné.
 4. Nechoďte na svoju masáž na plný žalúdok! To by mohlo spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť počas a po vašom sedení.
 5. Pred alebo bezprostredne po masáži sa napite čistej vody a môžete si dať malý snack.
 6. Po masáži si doprajte teplú sprchu. To pomáha odstrániť všetky oleje, ktoré zostali na vašej pokožke.
 7. Nezabúdajte na to, že váš masážny terapeut je tiež váš prvý zdroj otázok o aromaterapii. Mal by byť schopný odporučiť špecifické éterické oleje a diskutovať o tom, aký produkt a techniky by použili na základe vašich potrieb. No a na záver sme ešte pripojili zoznam najobľúbenejších éterických olejov používané v aromaterapii!
 • bergamot
 • cédrového dreva
 • harmanček
 • eukalyptus
 • pelargónie
 • zázvor
 • levanduľa
 • citrón
 • oranžový
 • mäta prieporná
 • čajovník