Olejová masáž: Toto je jej 5 benefitov pre vaše telo!

Olejová masáž: Toto je jej 5 benefitov pre vaše telo!

Olejová masáž je jedným z najpohodlnejších relaxačných zážitkov vôbec. O to viac, ak za sebou máte ťažký týždeň a potrebujete si oddýchnuť. Vedeli ste však, že táto prax známa ako Abhayangam v Ayurvéde má v skutočnosti mnoho zdravotných výhod? Preto vám prinášame 5 zdravotných výhod olejovej masáže.

Zlepšuje krvný obeh

Počas masáže sú vaše svaly a telo ohýbané rôznymi pohyby rúk, čím pomáhajú stimulovať povrch pokožky. Tento jav vedie k produkcii tepla, ktoré následne masíruje nervy a krvné cievy pod kožou. Inak povedané, masáž zlepšuje váš krvný obeh a správne fungovanie vnútorných orgánov (srdce, tráviacu  a nervovú sústavu). Okrem toho je známe, že produkované teplo tiež pomáha zlepšovať metabolizmus.

Zvyšuje flexibilitu

Keď masážny terapeut telo masíruje človeka presne korigovaným tlakom, pomáha mu posilňovať svaly. Masáž napína svaly a zlepšuje ich fungovanie. V pravidelných intervaloch, navyše, pomáha znižovať ochabnutie svalovtónuje ich. Masáž tiež pomáha zmierniť mierne až stredné bolesti tela.

esencialne oleje na stole vo flastickach s pipetami

Zmierňuje depresiu

Vedeli ste, že vaše telo obsahuje 30 tlakových bodov na chodidlách a dlaniach, ktoré súvisia s rôznymi orgánmi? Okrem toho máte 7 reflexných centier, ktoré sa týkajú krčných žliaz, hlavy, reprodukčných orgánov, pankreasu, obličiek a pečene. Relaxačná masáž zároveň prispieva k lepšiemu spánku, pretože pomáha pri uvoľňovaní určitých hormónov. No a tieto hormóny upokojujú myseľ, zmierňujú stres a pomáhajú udržať depresiu na uzde.

Detoxikuje organizmus

Olej pomáha telu zbaviť sa nečistôt a odumretej pokožky. Zároveň prispieva k zrýchleniu metabolizmu, s čím nevyhnutne súvisí aj zbavovanie sa toxínov.  Nielenže pomôže vášmu telu bez infekcie, ale tiež rozjasní vašu pokožku.

Udržuje zdravie pokožku

Masáž tváre je vynikajúcim spôsobom prevencie proti pupienkom a suchej pokožke na tvári. Okrem toho tiež zabraňuje vzniku vrások, pigmentácii a známkam poškodenia slnkom. Pravidelná masáž zabezpečuje prenikanie oleja do vrchných vrstiev kože, ktorú hydratuje, takže pomáha zmierniť strie i celulitídu.

Masáž hlavy, nosa, pupku, rúk, zápästia či chodidiel zahŕňa už spomínané reflexné body, ktoré pomáhajú aktivovať niektoré sekrečné žľazy. Takto pomáha pri uvoľňovaní určitých hormónov a upokojuje nervové zakončenia. Olejová masáž je najlepším spôsobom, ako zostať zdravý. Preto neváhajte a rezervujte si termín luxusnej olejovej masáže hneď teraz!