Aromaterapiou a masážou hlavy proti migréne!

Aromaterapiou a masážou hlavy proti migréne!

Každý, kto trpí migrénami vie, že to nie je žiadna sranda. A už vôbec nie, ak sa pravidelne opakuje. Citlivosť na svetlo či hluk, problémy so zrakom, nevoľnosť, slabosť a množstvo ďalších pridružených príznakov vrátane necitlivostiparalýzy. Všetky tieto príznaky sprevádzajú silné bolesti hlavy a migrény.

 

Čo ju vyvoláva?

Migrény môžu byť vyvolané obrovským množstvom faktorov, ako dlhý pobyt na slnku, nedodržiavanie pitného režimu, nedostatok spánku, …). U väčšiny postihnutých ide predovšetkým o kombináciu faktorov. Zatiaľ čo v individuálnej podobe môžu byť tieto podnety akceptované a nemusia mať na ľudí trpiacich migrénou žiaden negatívny účinok, spoločne sú spúšťačom intenzívnej bolesti.

 

Terapia masážou

To, čo platí na jedného, nemusí v princípe platiť pre každého. Masážna terapia je však jednou z možností, ako pomôcť zmierniť bolesti a potenciálne znížiť frekvenciu vzniku migrén. Ako môže masážna terapia pomôcť?

  • Ako sme už mnohokrát písali, masáže pomáhajú zmierniť napätie. Tam, kde sú migrény spúšťané svalovým napätím, čiže obyčajne v krku, môže masáž poskytnúť určitú úľavu.
  • Výskumy dokazujú, že abnormálne nízka hladina serotonínu je spojená s migrénami. Masáž však tieto hladiny zvyšuje, a preto znižuje frekvenciu vzniku migrény.
  • Kombinácia masáží sa používa na zvládnutie bolesti spôsobenej najrôznejšími stavmi. Preto neexistuje žiaden dôvod, prečo by nemala byť pozitívna aj na zvládnutie migrény.

 

Masáž tváre

Na našu centrálnu nervovú sústavu má najväčšie relaxačné účinky práve masáž tváre. Pomáha zlepšovať krvný obeh, a taktiež uvoľňuje stres a napätie. Preto masáže tváre, krku či hlavy pomáhajú proti opakovaným migrénam.

 

Aromaterapia

Ďalším spôsobom, ako pomôcť vyčerpanému organizmu zotaviť sa z migrény je aromaterapia. Na rozdiel od klasických thajských masáží je viac relaxačná a menej invazívna. Masérky totiž nepoužívajú tlakovú metódu. Skôr sústredia svoju pozornosť na uvoľnenie svalového napätia.

Thajská aromatická olejová masáž spája liečebné techniky používané v tradičnej thajskej masáži v kombinácii s aromaterapiou, teda olejom opakovane masírovaným do kože. Nezahŕňa veľa pohybu, preto vo vašom tele nastane stav hlbokého uvoľnenia.

 

Jedna masáž, mnoho benefitov

Okrem bolesti úľava masáž ponúka mnoho ďalších výhod. Napríklad zníženie stresu a úzkosti, zníženie svalového napätia, zlepšenie flexibility, imunitného a obehového systému. Ak trpíte migrénami, pridanie masáže do vašej rutiny môže byť riešením, ktoré ste doposiaľ hľadali. Odmenou pre vás bude minimálne príjemná relaxačná masáž!