Masáž vs. fyzioterapia – čo je z hľadiska zdravia lepšie?

Masáž vs. fyzioterapia – čo je z hľadiska zdravia lepšie?

Trápi vás nepríjemná bolesť svalov a pohybového aparátu? Tá môže vznikať z viacerých dôvodov, ako je nadmerné cvičenie, absencia pohybu, ale aj dlhodobé sedenie či státie. Zbavte sa bolesti svalov jednoduchým spôsobom. Vyskúšajte kvalitnú masáž alebo dobrú fyzioterapiu. Ktorý spôsob liečby a prevencie je z hľadiska zdravia lepší?

Rozdiel medzi masážou a fyzioterapiou

Existuje viacero spôsobov, ako môžete udržať svoje telo vo výbornej kondícii a zároveň odstrániť bolesť svalov, ktorá vás trápi. Medzi najčastejšie spôsoby, ktoré vám pomôžu, patria masáž a fyzioterapia. Obe možnosti sa vykonávajú iným spôsobom a ponúkajú iné výhody. Ktorá metóda vám z hľadiska vášho problému pomôže viac? Spoznajte výhody masáží a fyzioterapie:

masáž

Výhody masáže

Kvalitná masáž je známa predovšetkým svojou schopnosťou zmierniť napätie vo svaloch. Pohyby, ktoré sa vykonávajú pri masáži, stimulujú nervové zakončenia, vďaka čomu sa uvoľňujú endorfíny. Preto sa môžete počas masáže cítiť pokojnejšie a uvoľnenejšie. Ide o relaxačnú metódu, ktorá zároveň podporuje krvný obeh, čím sa do tela dostáva viac kyslíka, živín a telo sa zbavuje toxínov. Aj to prispieva k lepšiemu fungovaniu tela a lepšej regenerácii.

Pravidelná masáž taktiež pomáha zvýšiť flexibilitu svalov a zlepšiť pohyblivosť kĺbov. Ide o obzvlášť dôležitú súčasť regenerácie u športovcov a tých, ktorí žijú aktívnym životným štýlom. Podstúpiť masáž však môžete aj pri bolesti svalov, ktorá je spôsobená napríklad zlou polohou tela, nadmernou fyzickou námahou či stresom. Vybrať si môžete z rôznych typov masáží, a to v závislosti od zdravotného problému, ktorý chcete odstrániť. Pri bolesti svalov sa odporúča napríklad intenzívna thajská masáž. Pokiaľ je vaším cieľom zmierniť stres, potom odporúčame relaxačné masáže, ako napríklad olejovú masáž či aromaterapiu. Práve tie prispievajú k podpore psychického zdravia, k zlepšeniu nálady, spánku a celkovému duševnému blahu.

Výhody fyzioterapie

Fyzioterapia sa často uprednostňuje v prípade konkrétnych zranení alebo ochorení, ktoré vyžadujú špecializovanú starostlivosť. Fyzioterapeuti majú odborné znalosti a skúsenosti na diagnostikovanie a liečbu širokej škály problémov vrátane poranení šliach, svalových natiahnutí, zlomenín a neurologických ochorení. Fyzioterapia sa zároveň odporúča aj po chirurgických zákrokoch, napríklad po operácii kolena či chrbtice. Rehabilitačné programy pomáhajú obnoviť pohyb, svalovú silu a flexibilitu postihnutých oblastí.

fyzioterapia

Spôsoby liečby, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života

Masáž a fyzioterapia sa považujú sa určité spôsoby liečby, ktoré pomáhajú pacientom zlepšiť kvalitu ich života.

  • Masáž je skvelou voľbou na uvoľnenie stresu, svalového napätia a podporu celkového blahobytu.
  • Fyzioterapia sa často uprednostňuje v prípade konkrétnych zranení, rehabilitácie po operáciách a chronických bolestí či ochorení.

Objednajte sa na kvalitnú masáž do Thai Oase

Je dôležité si uvedomiť, že obe metódy majú svoje miesto v starostlivosti o zdravie a môžu sa vzájomne dopĺňať, aby sa dosiahli optimálne výsledky. Pokiaľ pociťujete napätie vo svaloch, máte stuhnuté svalstvo a chcete zmierniť stres, potom odporúčame podstúpiť masáž. V Thai Oase si môžete vybrať až zo 17 druhov masáži, vďaka čomu efektívne odstránite problém, ktorý vás trápi. Objednajte sa na kvalitnú masáž do Thai Oase.