5 dôvodov, prečo je kokosový olej TOP na masáž

5 dôvodov, prečo je kokosový olej TOP na masáž

Všetko sa začalo pred niekoľkými tisícročiami, kedy indické matky masírovali svoje deti olejom, aby podporili ich zdravý, rýchly rast a imunitu. Samozrejme, je dokázané, že masáž má blahodarné účinky nielen na deti, ale na všetky vekové kategórie. Aké sú však jeho najväčšie benefity a dôvody ísť na kokosovú masáž?

Zvlhčuje a lieči

Mnoho terapeutov používa panenský kokosový olej, aby im pomohol jemne kĺzať rukami po našom tele a efektívne ho zapracovať do pokožky a svalov. Panenský kokosový olej je vynikajúcou voľbou pre jeho liečivé účinkyzvlhčujúce vlastnosti. Okrem toho, že olej presakuje cez pokožku a udržuje ju jemnú, hladkú a zvlhčenú, nedovolí úniku vlhkosti. Tento olej zhromaždený pod kožou reaguje so slnečným žiarením a pomáha pri tvorbe vitamínu D.

Antibakteriálne účinky

Ľahkosť a jemnosť kokosového oleja zaručuje jednoduché vstrebávanie. Jeho antibakteriálne, protiplesňovéantivírusové vlastnosti pomáhajú udržiavať vašu pokožku zdravú, a zároveň prispievajú k posilneniu imunity celého tela. Kyselina laurová, ktorá sa nachádza vo vnútri kokosového oleja je silným zabijakom mikróbov.

Nedokonalosti pleti

Je vaša pokožka atopická alebo citlivú pokožku so sklonom k akné? Najlepším riešením je masírovanie a potieranie vašich nedokonalostí liečivým kokosovým olejom! Spojenie masáže kokosovým olejom napríklad so špeciálnou aloe vera masážou je ideálnou kombináciou, ako získať krásnu a žiarivú pleť bez sklonu k akné a vráskam.

Prírodné liečivo

Ako sme už spomínali, kokosový olej, má blahodarné účinky pre naše telo. Môže pomôcť odvrátiť patogény spôsobujúce rôzne choroby a infekcie. Od kandidózy, až po nepríjemnú chrípku.

Stimulácia krvného obehu

Masážna technika kokosovým olejom spočíva v aplikácií oleja a jeho vtieraním do pokožky, čím sú vaše svaly vystavované ľahkému tlaku. Masáž stimuluje krvný obeh pod kožou a vo svaloch. Zvýšená cirkulácia dodáva tkanivám kyslík. Tie sa revitalizujú, čím dochádza k urýchleniu hojenia rán a rastu nového tkaniva.

Kokosový olej na našu pokožku pôsobí ako zázrak, ktorý pochádza z lona našej prírody. Niet žiadnych pochýb o tom, že v spojení s masážou zohráva dôležitú úlohu pri udržaní nášho zdravia.