Čo by váš terapeut rád vedel pred masážou?

Čo by váš terapeut rád vedel pred masážou?

Hovorí sa, že porozumenie je kľúčom ku každému vzťahu. Vzťah klient – masážny terapeut nie je žiadnou výnimkou. Terapeut by mal byť schopný klásť relevantné otázky. Len tak si získa dôveru svojho klienta. Môže byť majstrom masáže a liečby mäkkých tkanív, ale každý klient je majstrom svojho tela. Iba spoločnou spoluprácou dokážete priniesť najlepšie výsledky! Čo presne by mal o vás váš terapeut vedieť, aby bol výsledok masáže čo najefektívnejší?

Požadované výsledky liečby

Chcete sa cítiť maximálne uvoľnene, no váš terapeut vám ponúka pre vás nevyhovujúce liečebné techniky? Takáto masáž vo vás zanechá pocit, že ste nedostali službu, v ktorú ste očakávali. A mohla to byť skvelá masáž! Keby ste, samozrejme, hneď na začiatku povedali, čo ste mali na mysli.

Jednorazová vs. pravidelná masáž?

Znie to síce zvláštne, ale je to skutočne dôležitá vec. Ak si prajete iba jednorazovú masáž, ktorá vo vás zanechá dobrý pocit, váš terapeut musí byť obzvlášť opatrný a nemasírovať príliš agresívne. V opačnom prípade by vás mohlo dôjsť k zraneniam alebo nerovnováhe. V prípade pravidelných sedení sa už terapeut snaží k problému pristúpiť pedantne a hĺbkovo.

mlada zena aziatka na thajskej masazi

Predošlé nepríjemné skúsenosti

Absolvovali ste v minulosti nepodarenú masáž? Povedzte nám o tom! Urobili maséri niečo, či vám nevyhovovalo? Váš nový terapeut to potrebuje vedieť, aby sa mohol vyhnúť prípadným komplikáciám.

Máte strach, že sa vaša nepríjemná skúsenosť zopakuje? Vo dvojici je všetko veselšie! Vyskúšajte preto našu párovú masáž so zvýhodnenou cenou ešte dnes.

Zakázané oblasti

Pri všeobecnej masáži terapeut postupuje pozdĺž celého tela. Takéto ošetrenie bude zahŕňať masáž rúk, nôh, tváre, hlavy, žalúdka, atď. Všetci však máme citlivé miesto na tele. To môže byť výsledkom zranenia, chronického ochorenia či iných zdravotných a mentálnych stavov. Ak sa teda chcete niektorej časti vášho tela pri masáži vyhnúť, napríklad hlava, tvár, ruky, nohy, …, mali by ste na to upozorniť vášho maséra.

Fyzická aktivita

Pochopenie vášho tela si vyžaduje čas. Avšak, masážny terapeut má k dispozícii len 60 až 90 minút. V úvodných minútach by však mal zistiť, aké druhy fyzickej aktivity vykonávate. Takisto ich frekvenciu a intenzitu, aby nastavil adekvátny liečebný plán.

zena na thajskej masazi hlavy

Aktívne zamestnanie

Zdá sa vám, že je váš terapeut až priveľmi zvedavý na váš životný štýl a povolanie? Pravdou je, že každá práca má svoje následky. Typ práce, ktorú vykonávate, môže byť často znakom nesprávneho držania tela, opakovaného pohybu a úrovne stresu. Toto všetko sú faktory, ktoré ovplyvňujú fyzické a duševné zdravie.

Životný štýl

Typ stravy, spánok, koníčky, deti. Množstvo pitnej vody, vitamíny a minerály v strave, množstvo spotrebovaného cukru, ktoré má vplyv na stav svalov a úroveň uvoľňovania. Typická dĺžka spánku je indikáciou doby zotavenia a schopnosti vášho tela regenerovať sa. Záľuby vám povedia, či ste schopní robiť veci, ktoré vás urobia šťastnými.

Je toho celkom dosť, nemyslíte? Avšak, všetky tieto informácie sú mimoriadne dôležité na to, aby ste si vašu masážnu terapiu užili naplno. Preto neváhajte a kontaktujte našich profesionálnych masážnych terapeutov ešte dnes!