Spoznajte benefity štvorručnej masáže!

Spoznajte benefity štvorručnej masáže!

Synchronizovanú štvorručnú masáž vykonávajú dve profesionálne terapeutky, takže vám dodávajú dvojnásobné výhody ako pri klasickej jednoručnej masáže. Počas typickej masáže štyroch rúk naše terapeutky využívajú relaxačné, pomalé pohyby spolu s tvrdšími, teplejšími a hlbšími pohybmi na zacielenie na konkrétne oblasti po celom tele. Aké benefity vášmu telu prináša?

Zvyšuje relaxáciu

Vedeli ste, že až 32 % ľudí uvádza stres ako dôvod, prečo chodia na masáž? Relaxácia organizmu a zníženie stresu je jedným z najväčších cieľov masážnych terapeutov. A predstavte si, že táto relaxácia prichádza dvojnásobne! Keď si necháte masírovať obe strany tela súčasne, váš mozog má často ťažký čas zvoliť si pohyb, na ktorý sa sústrediť. Vďaka tomuto zmätku sa váš mozog nakoniec vzdá sústredenia a umožní vám počas masáže úplne relaxovať.

Upokojuje svaly

Štatistiky z oblasti masáží sú v rámci upokojenia svalov ešte šokujúcejšie. Až 89 % ľudí verí, že masáž je účinná pri znižovaní bolesti. Pri masáži štyrmi rukami pracujú dvaja masážni terapeuti súčasne na rôznych častiach tela, čím upokojujú viaceré boľavé svaly naraz. Štvorručné masáže sú skvelými možnosťami pre športovcov a ďalších ľudí, ktorí sú pravidelne fyzicky aktívni. Navyše, takáto masáž je aj mimoriadne účinná pri posilňovaní svalov.

Zlepšuje krvný obeh

Naše telo sa cíti dobre a funguje aj vďaka správnej cirkulácii krvi v obehu. Pravidelné masáže prekrvujú náš organizmus, čím prispievajú k zmierneniu určitých príznakov starnutia, napríklad vrások. To tiež znamená, že vaše bunky získavajú dôležité živiny s využitím menšieho úsilia, viac sa prekrvujú a pokožka je menej suchá a podráždená.

Zabezpečuje duševné zdravie

Keďže masáž štyrmi rukami znižuje hladinu kortizolu v našom organizme, pomáha nášmu duševnému zdraviu. Práve vďaka jej relaxačným a antistresovým účinkom zmierňuje príznaky depresie a stavy úzkosti. Bez všetkých týchto negatívnych emócií tak budete mať slobodu a prinesiete do svojho života viac zábavy!

 

Zaručuje lepší spánok

Spánok je základ zdravého životného štýlu. Ak spánku nevenujete dostatočný čas, váš systém nebude fungovať tak dobre, ako by mohol. Dohodnite si pravidelné masáže, aby ste zlepšili spôsob spánku, aby ste sa počas dňa cítili omnoho lepšie.