Ako prúdi energia telom počas thajskej masáže?

Ako prúdi energia telom počas thajskej masáže?

Energia môže v holistickom zdravotníckom lekárstve znamenať veľa vecí. Pokiaľ ide o telo, existujú rôzne spôsoby, ako môžeme pracovať na našich energetických líniách. Akupunktúra používa ihly v konkrétnych bodoch pozdĺž línií. Joga využíva rôzne metódy na otvorenie energie. A thajská masáž zase využíva tlak pozdĺž línií, ktoré sa nazývajú Sen. Ako ale prúdi energia našim telom počas thajskej masáže?

 

Hlavné energetické línie

Východné formy masáže pracujú najmä na vyvážení toku energie. Preto majú čo ponúknuť všetkým, ktorí sa zaujímajú o jemné alebo duchovné aspekty jogy. Čo teda znamená odblokovať energetické telo? Ide o rozličné metódy pritláčania alebo trenia na napäté, boľavé svaly a cítenie záplavy úľavy v celom systéme. V ľudskom tele existujeniekoľko energetických línií:

  • 6 hlavných energetických línií na nohách
  • 6 hlavných línií na pažiach
  • 4 hlavné línie na chrbte (spolu s niekoľkými líniami na nohách aj rukách)

Dostať dobrú thajskú masáž teda znamená, že praktizujúci aplikuje rytmickú kompresiu na vaše ruky, nohy alebo chrbát. Niečo hlboko vo vás sa začne pohybovať a uvoľňovať. Ide o pocit uzemnenia, no zároveň napätia. Dobrá masáž vždy zahŕňa tieto zdanlivo opačné skúsenosti ľahkosti a uzemnenia, hebkosti a vitality, pokoja a bdelosti.

 

Keď telo nie je v harmónii

Čo však v prípade, že sú niektoré z energetických línií zablokované? Ak je tento tok energie zablokovaný alebo obmedzený, vytvára sa určitý defekt, teda choroba. Efektívnym prostriedkom na odstránenie týchto blokád je tradičná thajská masáž. Maséri pri nej kombinujú tlak s napínaním svalov v rámci celého tela. Takáto metóda zlepšuje celkové zdravie a pohodu pacienta.

 

Vyváženie pocitov

Thajská masáž je o vyvažovaní pocitov v tele a mysli tak, že žiadna časť sa necíti slabá, necitlivá alebo nevedomá. Žiadna časť sa zároveň necíti horúca, tesná alebo nadmerne aktívna. Tento stav harmónie tela a duše vedie k uzdraveniu.

 

Thajská masáž vás omladí a osvieži! Pomáha vyčistiť myseľ a jasne premýšľať. Preto neváhajte a rezervujte si termín vašej masážnej terapie s jedinečným emocionálnym a energetickým stavom harmónie ešte dnes!