6 benefitov masáže horúcimi lávovými kameňmi

6 benefitov masáže horúcimi lávovými kameňmi

Na čo sa používa? Aké sú jej benefity a ako prebieha? Masáž horúcimi kameňmi je relaxačnou terapiou, ktorá pomáha uvoľniť stuhnuté svalyregenerovať poškodené jemné tkanivo na vašom tele.

 

Pri tomto špecifickom druhu masáže sa na určité časti tela umiestnia hladké, ploché a kamene vyhrievané na 130 až 145°C. Tieto liečivé kamene sú, zvyčajne, vyrobené z typu sopečnej horniny – čadiča, ktorá si dlhšiu dobu zachováva teplo.

 

Pre koho je určená masáž horúcimi lávovými kameňmi?

Každý, kto trpí svalovým napätímbolesťou, nespavosťou alebo stresom, môže využiť benefity horúcej lávovej masáže. Ak trpíte chronickú bolesť niektorej časti tela, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom, či by práve táto alternatívna liečba mohla byť pre váš organizmus prospešná.

 

Kde môžu byť umiestnené kamene?

 • pozdĺž chrbtice
 • na bruchu
 • na hrudi
 • na tvári
 • na dlani
 • na nohách

 

Aké techniky maséri používajú?

Masírovanie prebieha pomocou využitia rôznych masážnych techník. Navyše, horúce lávové kamene môžu byť niekedy doplnené aj o studené kamene. Cieľom využitia tejto techniky je upokojiť všetky zaplavené cievy, a takisto upokojenie vašej pokožky.

Pri masáži lávovými kameňmi maséri využívajú nasledovné švédske masážne techniky:

 • dlhé ťahy
 • kruhové pohyby
 • chvenie
 • poklepávanie
 • váľanie

 

Znižuje svalové napätia a bolesť

Teplo je úplne elementárnym spôsobom, ako zmierniť svalové napätiebolesť. Ako je to možné? Teplo totiž uľahčuje a napomáha prietoku krvi v postihnutých oblastiach a znižuje svalové kŕče. Zároveň, môže dopomôcť zvýšiť pružnosťrozsah pohybu. Prikladanie studených obkladov, naopak, pomáha zmierniť príznaky zápalu.

 

Môže zmierniť príznaky autoimunitných ochorení

Masáž horúcimi kameňmi môže zmierniť bolestivé stavy, ako je fibromyalgia, teda stav, ktorý spôsobuje rozsiahlu chronickú bolesť. Podľa istej štúdie, ľudia s fibromyalgiou po 30 minútovej masáži spali dlhšie, mali menej spúšťacích bodov a mali zníženú hladinu látky podieľajúcej sa na prenose signálov bolesti.

Podporuje spánok

Štúdie dokazujú, že masáž môže byť alternatívnou k tabletkám na spanie u ľudí trpiacich nespavosťou. Ďalšie zase preukázali, že deti, ktorým rodičia dali 15 minútovú masáž, išli spať omnoho rýchlejšie, ako tie, ktorým rodičia masáž nedopriali. Navyše, ľudia boli po takomto výdatnom spánku aktívni a svieži. Aj keď doposiaľ nevedno prečo, predpokladá sa, že masáž podporuje regeneračný spánok.

 

Eliminuje stres a úzkosť

Ako ste si už všimli, všetky benefity horúcej lávovej masáže sa pokúšajú vedci odhaliť pomocou najrôznejších experimentov. Jeden z nich tiež dokazuje, že 10 minútová masáž zlepšuje kardiovaskulárne reakcie. Znižuje teda riziko takých ochorení, akým je napríklad cievna mozgová príhoda. 15 minútová masáž na pracovisku zase znižuje stres v porovnaní s obyčajnou 15 minútovou prestávkou.

Môže pomôcť znížiť príznaky rakoviny

Veľká trojročná štúdia publikovaná v časopise Journal of Pain and Symptom Management skúmala, ako masáž ovplyvnila bolesť, únavu, stres a úzkosť, nevoľnosť a depresiu u 1 290 ľudí s rakovinou. Viete, ako tento výskum dopadol? Štúdia ukázala, že najmä švédska masáž zlepšila rakovinové príznaky. Ľudské ruky sú teda naozaj liečivé!

 

Pomáha nášmu imunitnému systému

Podľa štúdie z roku 2010 malo jedno sedenie švédskej masážnej terapie pozitívny a akútny vplyv na imunitu. Vzorky krvi odobraté pred a po masáži ukázali pokles hormónu, ktorý pomáha regulovať krvný tlak a zadržiavanie vody.